PSPR O Stowarzyszeniu Nasi Członkowie Koga Maris Sp. z o.o.

Koga Maris Sp. z o.o.

adres siedziby: Port Rybacki, 84-150 Hel
strona www: www.koga-maris.pl

Firma "Koga - Maris" Sp. z o.o. mieści się w Helu - najstarszej osadzie rybackiej w Polsce. Jest spółką zbudowaną w 100% z polskiego kapitału prywatnego. Została założona w 1993 roku przez grupkę zapaleńców, którzy uwierzyli w możliwości rozwoju branży rybackiej. Obecnie w "Koga - Maris" zatrudnionych jest 60 pracowników.

Siedzibą przedsiębiorstwa jest port rybacki w Helu. Podstawą działalności są połowy, przetwórstwo, a także skup i sprzedaż ryb bałtyckich.

„Koga – Maris” posiada 3 własne kutry: "HEL-102", "HEL-111", "HEL-112", które poławiają około 7 tys. ton ryb rocznie - szprota, śledzia i dorsza. Specjalnością firmy są prezerwy rybne „anchovis”, których „Koga – Maris” jest głównym krajowym producentem.

„Koga – Maris” promuje swoją markę na odbywających się Międzynarodowych Targach Przetwórstwa i Produktów Rybnych POLFISH w Gdańsku i targach EUROPEAN SEAFOOD EXPOSITION odbywających się w Brukseli.
Dynamiczny rozwój firmy, wdrożenie najnowszych technologii oraz stosowanie rygorystycznych standardów kontroli procesów produkcyjnych (HACCP) sprawia że „Koga – Maris” jest partnerem godnym zaufania.

Do głównych zagranicznych partnerów handlowych należą firmy z Danii, Norwegii, Szwecji, Niemiec oraz Chorwacji, Jugosławii, Rumunii, Rosji, Ukrainy, Bośni i Hercegowiny.

Posiadamy trzy kutry 24 - metrowe - to gwarancja pozyskania najlepszego surowca która ogranicza do minimum czas, od złowienia do momentu przetworzenia. Nasze kutry operują na morzu bałtyckim i w zależności od sezonu, poławiają: szproty, śledzie i dorsze.

Dorsza nasze kutry poławiają siecią denną, natomiast szprota lub śledzia siecią pelagiczną, która posiada końcówkę sieci wymienną zależną od rodzaju poławianej ryby.

PREZERWY RYBNE "ANCHOVIS" - puszki

• Anchovis helskie w oleju 90g - 20 szt.
  • Anchovis korki helskie w oleju 90g i 50g - 20 szt.
  • Anchovis helskie w zalewie korzennej 90g - 20 szt.
  • Anchovis filety śledziowe w koperku 90g - 20 szt.
  • Anchovis filety śledziowe po skandynawsku 90g - 20 szt.
  • Anchovis filety śledziowe aromatyczne 90g - 20 szt.

Na zamówienie oferujemy dowolne zestawy puszek

RYBY MROŻONE

• szprot bałtycki blok karton - 24 kg - (4 x 6 kg)
  • szprot bałtycki IQF karton - 21 kg