Marinus Sp. z o.o.

adres siedziby: ul. N. Barlickiego 1A, 72-602 Świnoujście
strona www: http://www.marinus.pl

Grecja, Niemcy, Chorwacja, Hiszpania, Francja, Rumunia, Czechy, Słowacja, Węgry, Dania, Norwegia, Szwecja, a także Japonia - to nie są kraje najczęściej wybierane na urlopy przez Polaków. To także nie są przeciwnicy Polskiej drużyny piłkarskiej w EURO 2012.

Wymienione kraje to miejsca, gdzie można kupić ryby produkowane w firmie Marinus Sp. z o.o.

Marinus produkuje rocznie ponad 6.000 ton przetworów rybnych dla największych graczy rynku detalicznego i cateringowego na światowych rynkach. Głównym odbiorcą mrożonych produktów rybnych (pod marką własną i markami prywatnymi największych sieci handlowych) jest firma Royal Greenland z Danii.

Firma Marinus została założona w roku 2001 w Świnoujściu przez ludzi mających dziesiątki lat doświadczenia w pracy w branży rybnej. Pracowali oni na morzu przy połowie ryb, w przetwórniach morskich na terenie Kanady oraz w przetwórni ryb ODRA w Świnoujściu.

Firma zatrudnia obecnie około 100 osób pracujących w najwyższych standardach higienicznych i jakościowych, pod stałym nadzorem służb weterynaryjnych w systemie HACCP. Marinus pracuje wg najnowszych, najwyższych standardów kontroli surowca - MSC. W chwili obecnej firma stara się o certyfikacje w standardach BRC i IFS.

Marinus przetwarza białe ryby z łowisk Pacyfiku, Atlantyki i okolic Grenlandii. Oprócz podstawowych gatunków ryb takich jak mintaj, morszczuk, panga, firma zajmuje się także przetwórstwem szlachetnych gatunków ryb - halibut, tuńczyk, sola. Także najszlachetniejsze krewetki z wód wokół Grenlandii po przerobieniu w Świnoujściu trafiają na stoły najbardziej wymagających klientów.