PSPR O Stowarzyszeniu Nasi Członkowie KOŁOBRZESKA GRUPA PRODUCENTÓW RYB SP. Z O. O.

KOŁOBRZESKA GRUPA PRODUCENTÓW RYB SP. Z O. O.

adres siedziby:

ul. Węgorzowa 8

78-100 Kołobrzeg

numery telefonów: 94 35 164 90
strona www: www.kgpr.pl
numer fax: 94 35 164 90.

Grupa funkcjonuje zgodnie z przepisami rozporządzenia Rady (WE) nr 104/2000 z dnia 17 grudnia1999 roku w sprawie wspólnej organizacji rynków produktów rybołówstwa i akwakultury oraz w oparciu o Kodeks Spółek Handlowych.

W latach 2005-2006 Spółka prowadziła działalność w ograniczonym zakresie.

W 2007 roku w użytkowanie został przekazany Spółce budynek Lokalnego Centrum Pierwszej Sprzedaży Ryb (LCPSR) znajdujący się w kołobrzeskim porcie. W lipcu 2007 roku, po przeprowadzeniu niezbędnych prac modernizacyjnych, Lokalne Centrum Pierwszej Sprzedaży Ryb zostało dopuszczone decyzją Powiatowego Lekarza Weterynarii w Kołobrzegu do użytkowania.

Od połowy 2007 roku w oparciu o obiekt LCPSR organizacja rozpoczęła działalność obejmującą:

Sprzedaż detaliczna i hurtowa ryb,
Usługi składowania ryb,
Świadczenie usług portowych,
Sprzedaż lodu łuskowego,
Mycie opakowań (skrzyń)

Kołobrzeska Grupa Producentów Ryb uzyskała również weterynaryjny numer identyfikacyjny 32085701 i od dnia 16 sierpnia 2007 roku w oparciu o obiekt LCPSR rozpoczęła właściwą działalność obejmującą:

Rybołówstwo w wodach morskich;
Sprzedaż detaliczną i hurtową ryb;
Przetwarzanie i konserwowanie ryb i produktów rybołówstwa oraz ich składowanie;
Magazynowanie i przetwarzanie towarów w portach morskich.

W 2009 roku jako pierwsza rybacka organizacja producencka zastosowaliśmy mechanizmy interwencyjne na rynku rybnym. W momencie olbrzymiej nadpodaży flądry wprowadziliśmy ceny minimalne na ten gatunek ryb i ograniczyliśmy jej połowy.
Do organizacji przystąpili też kolejni armatorzy.

W 2010 roku spółka złożyła wniosek o dofinansowanie inwestycji polegającej na zakupie dwóch nieruchomości w kołobrzeskim porcie oraz wybudowanie na nich nowoczesnej fabryki lodu, mroźni, chłodni składkowej oraz instalacji siloryb do odbioru ryb niekonsumpcyjnych.

Spółka otrzymała też dofinansowanie na inne projekty mające wpływać na polepszenie jakości oferowanych na sprzedaż ryb oraz obniżeniu ich ceny dla konsumentów przy jednoczesnym utrzymaniu stabilnych cen dla armatorów będących członkami spółki-organizacji.

Lokalne Centrum
Pierwszej Sprzedaży Ryb
w Kołobrzegu

Oferujemy:

sprzedaż hurtową i detaliczną ryb świeżych
sprzedaż lodu łuskowego
sortowanie i klasyfikowanie ryb
usługi rozładunkowo-przeładunkowe

Fabryka lodu łuskowego, chłodnia składowa oraz zakład produkcyjny mrożenia ryb.

Instalacja silorybów o pojemności1000m³ pozwalających przyjąć 150 ton ryb/dobę. Maksymalna produkcja lodu łuskowego na poziomie 60 ton/dobę.

Nowoczesny park zamrażalniczy, w skład którego wchodzą 3 zamrażalki płytowe o wydajności łącznie 36t/dobę oraz tunel zamrażalniczy IQF o wydajności 1,5t/h.

Nowoczesna chłodnia o pojemności ok. 2000 ton ryb składowanych w systemie wysokiego składowania Radioshuttle w mroźni.

Możliwość odbioru i przechowywania każdej ilości ryb konsumpcyjnych i niekonsumpcyjnych w magazynie ryb świeżych, mrożonych oraz silorybach.

Małgorzata KUSZCZAK

KOŁOBRZESKA GRUPA PRODUCENTÓW RYB SP. Z O.O.

UL. WĘGORZOWA 8
78-100 KOŁOBRZEG
TEL./FAX (94) 35 164 90

Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4 ul. Witebska 63, 85-778 Bydgoszcz